Staj Başvurusu Yapacak Öğrencilerimizin Dikkatine – 11/03/2021 Revize

Yayınlanma Tarihi: 16-02-2021

Öğrencilerimizin dikkatine,

Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığının 01.03.2021 tarihli duyurusunda belirtildiği üzere (https://eng.deu.edu.tr/tr/duyurular/staj-duyurusu-2020-2021-ogretim-yili-bahar-yariyili/) stajların 2020-2021 öğretim yılı Bahar yarıyılında yüz yüze veya firmalarda online (çevrim içi) olarak yapılmasına karar verilmiştir. Yeni karar kapsamında, ödev yoluyla staj kaldırılmıştır. Bahar döneminde ders alan ve/veya dönem sonunda mezun olacak öğrenciler, bahar dönemi içinde veya dönem bittikten sonra (bahar dönemi bütünleme sınavları tamamlandıktan sonra) yazın stajlarını yüz yüze veya firmalarda online olarak yapabilir.

Üretim stajı yapabilmek için 2. sınıf  derslerinin tamamlanmış olması gerekmektedir. 2. sınıf derslerini almaya devam eden öğrenciler üretim stajlarını yapamaz.

Yönetim stajı yapabilmek için 3. sınıf  derslerinin tamamlanmış olması gerekmektedir. 3. sınıf derslerini almaya devam eden öğrenciler yönetim stajlarını yapamaz.

Staj yapacak öğrencilerin Staj Başvuru ve Kabul Formunu doldurması, imzalaması ve tarayıp nazan.guney@deu.edu.tr ve staj.deu.endustri@gmail.com adreslerine e-mail ile göndermesi gerekmektedir. Firmada yüz yüze staj yapacak olan öğrencilerimiz başvuru formuna ek olarak yüz yüze stajın sorumluluklarını kabul ettiğine dair dilekçeyi de tarayıp aynı adreslere mail ile göndermelidir. Staj başvuru formunun (firmada yüz yüze staj yapacaklar için dilekçe ile birlikte) staj başlangıç tarihinden üç hafta önce ilgili mail adreslerine gönderilmesi gerekmektedir. Firmada yüz yüze staj yapacak olan öğrencilerimize staj başvurularını yaptıktan sonra, sigortanın yapıldığına ilişkin “İşe Giriş Bildirgesi” e-mail yolu ile iletilecektir. Okul sadece yüz yüze yapılan zorunlu stajlar için 20 iş günü sigorta yapmaktadır. Online (çevrim içi) yapılan stajlarda sigorta ödemesi yapılmamaktadır.

Staj başvuru sürecinde doldurulması gereken evraklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Staj Başvuru ve Kabul Formu’na ulaşmak için tıklayınız.

Staj başvuru dilekçesi örneğine (Yüz yüze staj yapacak öğrencilerimiz için) ulaşmak için tıklayınız.

Stajda dikkat edilmesi gereken hususlar, formlar ve diğer evraklarla ilgili detaylı duyuru daha sonra yapılacaktır.